FOTBAL

Prima înfrângere pentru CSC Șelimbăr în play-out

CSC 1599 Șelimbăr și-a adăugat în palmares prima înfrângere din play-out-ul Ligii secunde. ”Călăreții-roși” au pierdut duelul cu Metaloglobus București, scor 1 la 2.

• CS Comunal Șelimbăr: Al. Roșca – Arhirii, R. Crișan (cpt.), Lumbu, Buzan, Al. Luca, Fl. Mitrea, Monea, N. Popescu, I. Năstăsie, Gele
  • Metaloglobus: Gavrilaș (cpt.) – Liș, C-tin. Dima, Zukanovic, Honciu, Huiban, Sava, Al. Gheorghe, Rz. Milea, Chatziterzoglu, Alb. Olaru

Singurul gol al șelimbărenilor a venit după pauză, în minutul 76. Jordon Gele marchează cu capul din 8 metri după o centrare de pe dreata. Metaloglobus câștigă cu scorul de 2-1 la Râmnicu Vâlcea, cu CS Comunal Șelimbăr, și se desprinde la patru puncte de Minaur, în lupta pentru evitarea retrogradării.