HANDBAL

Măgura Cisnădie, victorie la scor cu CSM Galați

Duminică, la Galați, CS Măgura Cisnădie a jucat împotriva handbalistelor pregătite de Balaban Daciana Carmen, într-o partidă disputată pentru etapa cu numărul 25 din Liga Zimbrilor. CS Măgura Cisnădie s-a impus cu scorul de 40-27.

După 30 de minute de joc, sibiencele au intrat la cabine cu un avantaj de 4 goluri, scor 18-22. Handbalistele pregătite de Alexandru Weber au mărit avantajul după minutul 20, însă până atunci jocul a fost unul destul de echilibrat.

După revenirea de la cabine, CS Măgura Cisnădie a majorat avantajul, reușit rapid să se desprindă de la 4 goluri la peste 10 goluri diferență. În repriza a doua, gazdele au arătat cu totul o altă față, însă Măgura a luptat pentru fiecare minge.

CS Măgura Cisnădie încheie sezonul pe teren propriu, pe 28 mai 2023, unde sibiencele lui Alexandru Weber primesc vizita celor de la CS Gloria Bistrița-Năsăud. Conform Federației Române de Handbal, meciul va fi transmis în direct pe Pro Arena.