FOTBAL

FC Dumbrăveni urcă în clasament după victoria cu LSS Voința Sibiu

Ultimul meci al etapei cu numărul 23 din Liga a IV-a Sibiu s-a disputat pe terenul ”Progresul” între AS FC Dumbrăveni și ACS LSS Voința Sibiu.

După un joc extrem de frumos, scorul la pauză a fost 1 – 1. Gazdele au ”spart gheața” cu o execuție extraordinară la conțul lung, iar Voința a reușit egalarea la următoare fază. După revenirea de la vestiare, atât vremea cât și jocul s-a schimbat radical. Gazdele au reușit să marcheze alte 2 goluri, după o repriză în care meciul a fost dominat în mare parte de formația pregătită de Marian Mărgărit.

Runda viitoare, Voința Sibiu dispută al doilea meci în deplasare, pe terenul celor de la ACS Bradu, iar FC Dumbrăveni joacă la Arsenal Sibiu. Ambele meciuri sunt programate sâmbătă, 3 iunie de la ora 11.

Rezultatele etapei 23-a din Liga 4:

• ACS Mediaș vs. ACS Bradu (3 – 1)
  • ACS Unirea Miercurea-Sibiului vs. ACS FC Avrig (0 – 2)
  • FC Inter Sibiu vs. ACS Leii Șura Mică (6 – 0)
  • CS Orășenesc Copșa Mică vs. AFC Agnita (2 – 6)
  • AFC Tălmaciu vs. ACS Păltiniș Rășinari (4 – 2)
  • AFC Arsenal Sibiu vs. Sparta Mediaș (3 – 0) *Echipa oaspete nu s-a prezentat la joc.
  • AS FC Dumbrăveni vs. LSS Voința Sibiu (3 – 1)