FOTBALULTIMELE ȘTIRI

FC Avrig și-a aflat adversarii din faza regională a Cupei României

FC Avrig și-a aflat adversarii din faza regională a Cupei României. Primul meci este programat pe 12 iulie, în Covasna, cu Stăruința Zagon. Pe 19 iulie, sibienii vor juca acasa împotriva celor de la Undustria Galda, formație din Alba.

Regiunea 1 (finala va fi găzduită de câștigătoarea Grupei 1)

Grupa 1: Iași, Neamț, Botoșani

Victoria Horia (Neamț) – Unirea Curteşti (Botoșani) (12 iulie)

AS U.S.V. Iaşi (Iasi) – Victoria Horia (Neamț) (15 iulie)

Unirea Curteşti (Botoșani) – U.S.V. Iaşi (Iasi) (19 iulie)

Grupa 2: Suceava, Bacău, Vaslui

Gauss Bacău (Bacău) – CSM Vaslui (Vaslui) (12 iulie)

Viitorul Liteni (Suceava) – Gauss Bacău (Bacău) (15 iulie)

CSM Vaslui (Vaslui) – Viitorul Liteni (Suceav)a (19 iulie)

Regiunea 2 (finala va fi găzduită de câștigătoarea Grupei 1)

Grupa 1: Bihor, Cluj, Sălaj

Vulturul Mintiu Gherlii (Cluj) – Ardealul Crişeni (Sălaj) (12 iulie)

Diosig-Bihardiószeg (Bihor) – Vulturul Mintiu Gherlii (Cluj) (15 iulie)

Ardealul Crişeni (Sălaj) – Diosig-Bihardiószeg (Bihor) (19 iulie)

Grupa 2: Bistrița-Năsăud, Maramureș, Satu Mare

Academica Recea (Maramureș) – Ştiinţa Beltiug (Satu Mare) (12 iulie)

Minerul Rodna (Bistrița-Năsăud) – Academica Recea (Maramureș) (15 iulie)

Ştiinţa Beltiug (Satu Mare) – Minerul Rodna (Bistrița-Năsăud) (19 iulie)

Regiunea 3 (finala va fi găzduită de câștigătoarea Grupei 2)

Grupa 1: Mureș, Harghita, Brașov

Golimpiakosz Odorheiu Secuiesc (Harghita) – Inter Cristian (Brașov) (12 iulie)

ASA Tg. Mureş (Mureș) – Golimpiakosz Odorheiu Secuiesc (Harghita) (15 iulie)

Inter Cristian (Brașov) – ASA Tg. Mureş (Mureș) (19 iulie)

Grupa 2: Alba, Covasna, Sibiu

Stăruința Zagon (Covasna) – FC Avrig (Sibiu) (12 iulie)

Industria Galda (Alba) – Stăruința Zagon (Covasna) (15 iulie)

FC Avrig (Sibiu) – Industria Galda (Alba) (19 iulie)

Regiunea 4 (finala va fi găzduită de câștigătoarea Grupei 1)

Grupa 1: Hunedoara, Gorj, Timiș

Vulturii Fărcăşeşti (Gorj) – Voinţa Maşloc (Timiș) (12 iulie)

Gloria al Oraşului Geoagiu (Hunedoara) – Vulturii Fărcăşeşti (Gorj) (15 iulie)

Voinţa Maşloc (Timiș) – Gloria al Oraşului Geoagiu (Huneoara) (19 iulie)

Grupa 2: Mehedinți, Arad, Caraș-Severin

Viitorul Arad (Arad) – Magica Balta Caransebeş (Caraș-Severin) (12 iulie)

Recolta Dănceu (Mehedinți) – Viitorul Arad (Arad) (15 iulie)

Magica Balta Caransebeş (Caraș-Severin) – Recolta Dănceu (Mehedinți) (19 iulie)

Regiunea 5 (finala va fi găzduită de câștigătoarea Grupei 1)

Grupa 1: Vâlcea, Argeș, Teleorman

Speed Academy Pitești (Argeș) – Rapid Buzescu (Teleorman) (12 iulie)

SCM Râmnicu Vâlcea (Vâlcea) – Speed Academy Pitești (Argeș) (15 iulie)

Rapid Buzescu (Teleorman) – SCM Râmnicu Vâlcea (Vâlcea) (19 iulie)

Grupa 2: Dolj, Olt, Dâmbovița

Iris Titulescu (Olt) – Roberto Ziduri (Dâmbovița) (12 iulie)

Avântul Pieleşti (Dolj) – Iris Titulescu (Olt) (15 iulie)

Roberto Ziduri (Dâmbovița) – Avântul Pieleşti (Dolj) (19 iulie)

Regiunea 6 (finala va fi găzduită de câștigătoarea Grupei 1)

Grupa 1: Prahova, Ilfov, Ialomița

Ştefăneştii de Jos (Ilfov) – CSM Feteşti (Ialomița) (12 iulie)

Boldeşti-Scăeni (Prahova) – Ştefăneştii de Jos (Ilfov) (15 iulie)

CSM Feteşti (Ialomița) – Boldeşti-Scăeni (Prahova) (19 iulie)

Grupa 2: Călărași, București, Giurgiu

ACS Dinamo Bucureşti (București) – Luceafărul Trestieni (Giurgiu) (12 iulie)

Viitorul Ileana (Călărași) – ACS Dinamo Bucureşti (București) (15 iulie)

Luceafărul Trestieni (Giurgiu) – Viitorul Ileana (Călărași) (19 iulie)

Regiunea 7 (finala va fi găzduită de câștigătoarea Grupei 1)

Grupa 1: Buzău, Constanța, Brăila

Axiopolis Cernavodă (Constanța) – Victoria Traian (Brăila) (12 iulie)

Team Săgeata (Buzău) – Axiopolis Cernavodă (Constanța) (15 iulie)

Victoria Traian (Brăila) – Team Săgeata (Buzău) (19 iulie)

Grupa 2: Vrancea, Galați, Tulcea

Voinţa Cudalbi 2 (Galați) – Hamangia Baia (Tulcea) (12 iulie)

CSM Adjud (Vrancea) – Galați (15 iulie)

Hamangia Baia (Tulcea) – CSM Adjud (Vrancea) (19 iulie)

 

Alte știri sport din Sibiu

Lasă un răspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *

Back to top button