ALTE SPORTURIULTIMELE ȘTIRI

Rezultate notabile pentru cicliștii de la CSM Mediaș la Cupa României

Ciclistii de la CSM Mediaș se află in mijlocul sezonului competitional. O etapa din Cupa României Națională la Ciclism pentru copii, cadeti, juniori, U23 și Elite s-a desfășurat la Tulcea în perioada 30 iunie – 01 iulie 2023.

Rezultatele obtinute de sportivii noștri sunt următoarele:

Categoria Juniori

 • Mada Miruna locul 1

Categoria Cadeti

 • Theodor Pridon locul 2
 • Bogdan Popescu locul 3
 • Radu Măda locul 5
 • Cristian Calburean locul 7

La categoria copii A

 • Balazs Orban locul 4
 • Lorenzo Catana locul 13

Categoria copii B

 • Festeu David locul 3
 • Victor Mihaltan locul 16
 • Timar Tamas locul 14
 • Catana Denis locul 17

Categoria copii C

 • Stoica Andrei locul 17

Concursul Aegysus XCO organizat in Pădurea Bididia a adus sportivilor noștri o nouă provocare, un traseu diferit de cel cu care au fost obișnuiți în zonele de deal sau de munte, căldura excesivă din zona Deltei și praful de pe traseu făcând mult mai dificila tura de XCO.

Totusi, in aceste conditii, CSM Mediaș a avut reprezentanți pe podium la fiecare categorie de vârsta. Baza materiala de care dispun copiii, face ca clubul nostru, deși este proaspăt ca prezență în lumea ciclismului, sa se noteze ca unul profesionist la toate competițiile, oferind o imagine exemplară.

Alte știri sport din Sibiu

Lasă un răspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *

Back to top button