FOTBALULTIMELE ȘTIRI

FC Avrig întâlnește Metalurgistul Cugir în Turul 1 al Cupei României

Federația Română de Fotbal a stabilit luni, 24 iulie, meciurile din Turul 1 al Cupei României, ediția 2023-2024, fază în care vor evolua cele șapte câștigătoare ale Fazei regionale și 69 de echipe din sezonul precedent de Liga 3.

FC Avrig s-a impus zilele trecut fără prea mari emoții, scor 4-1 cu ASA Târgu-Mureș în faza regională a Cupei României. În turul 1 al Cupei României, formația pregătită de Gabriel Tănase va juca împotriva celor de la Metalurgistul Cugir, pe 2 august de la ora 17.30.

76 de cluburi care se vor întâlni în 38 de meciuri programate a se disputa într-o singură manșă, eliminatorie, în data de 2 august, de la ora 17:30.

Program meciuri Turul 1 Cupa României, ediția 2023-2024:

  • Viitorul Şimian – Gilortul Târgu Cărbuneşti
  • Retezatul Haţeg – Jiul Petroşani
  • Progresul Ezeriş – Voinţa Lupac
  • Pobeda Star Bisnov – Phoenix Buziaş
  • Avântul Periam – Progresul Pecica
  • Gloria Lunca Teuz Cermei – ACB Ineu
  • CS Diosig Bihardioszeg – Crişul Chişineu Criş
  • Sportul Şimleu Silvaniei – Lotus Băile Felix
  • Victoria Carei – SCM Zalău
  • CSM Sighetu Marmaţiei – CSM Olimpia Satu Mare
  • Viitorul Cluj – Minerul Ocna Dej
  • CS Ocna Mureş – Sănătatea Cluj
  • CS Universitar din Alba Iulia – CSM Unirea Alba Iulia
  • CS Gloria al Oraşului Geoagiu – Aurul Brad
  • FC Avrig – Metalurgistul Cugir
  • ACS Muscelul Câmpulung Elite – Olimpic Cetate Râşnov
  • Kids Tâmpa Braşov – Olimpic Zărneşti
  • AFC Odorheiu Secuiesc – SR Braşov
  • Avântul Reghin – ACS Târgu Mureş
  • Viitorul Darabani – Bucovina Rădăuţi
  • Şomuz Fălticeni – Ştiinţa Miroslava
  • CSM Vaslui – Rapid Brodoc
  • KSE Târgu Secuiesc – CSM Bacău
  • FC Bacău – Aerostar Bacău
  • CSM Focşani – Sporting Lieşti
  • Dacia Unirea Brăila – Viitorul Ianca
  • CS Amara – Recolta Gheorghe Doja
  • Voinţa Limpeziş – CS Păuleşti
  • CS Axiopolis Cernavodă – Agricola Borcea
  • Gloria Băneasa – Gloria Albeşti
  • Dunărea Călăraşi – Înainte Modelu
  • Viitorul Ileana – CS Dinamo Bucureşti
  • Petrolul Potcoava – Cetatea Turnu Măgurele
  • Vediţa Coloneşti – Sporting Roşiori
  • FC Pucioasa – Flacăra Moreni
  • Unirea Bascov – Real Bradu
  • SCM Râmnicu Vâlcea – Minerul Costeşti
  • Cozia Călimăneşti – Flacăra Horezu

Alte știri sport din Sibiu

Lasă un răspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *

Back to top button