FOTBAL

AFC Tălmaciu, cea mai tânără echipă participantă în Campionatele de Seniori

La nivelul Asociației Județene de Fotbal Sibiu a fost făcută o evaluare a varstei echipelor afiliate, ocazie cu care s- a stabilit faptul ca AFC Tălmaciu este cea mai tănară echipă participantă in Campionatele de Seniori.

Statistică:

  • 48 la sută, jucători între 19-21 de ani
  • 32 la sută, jucători între 20-21 de ani
  • 26 la sută, jucători între 22-26 de ani
  • 8 la sută, jucători între 27-39 de ani
  • 4 la sută, jucători între 31-35 de ani
  • 14 la sută, jucători de peste 35 de ani.

Procentele sunt din totalul de jucatori legitimati la nivel de AJF.

”Munca noastră dă roade, tineriii jucători sunt din Comunitatea noastră si crecuti in cadrul Clubului nostru.La nivelul clubului isi desfasoară activitatea un numar de aproximativ 250 sportivi din care 200 copiii si tineri sub 18 ani.

Multumim jucatorilor care au inteles ca sportul e sanatate, multumim parintilor care au indrumat copiii spre fotbsl si ne- au sustinut, multumim cadrelor didactice cu care avem o relatie strănsă in ceea ce priveste educarea tinerei generații, multumim Primariei si Consililui Local Talmaciu, multumim d-nului Primar Ioan Oancea, d- nului Viceprimar Ioan Opincariu care ne sustin neconditionat, multumim tuturor ( si nu sunt putini ) celor care sustin in totalitate miscare si activitatea clubului nostru.” au scris pe Facebook reprezentanții clubului din Tălmaciu.

Alte știri sport din Sibiu

Lasă un răspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *

Back to top button