ALTE SPORTURIULTIMELE ȘTIRI

Voleibalista din Sibiu, Daria Ocenic a semnat cu Volei Alba Blaj

Una dintre cele mai mari speranțe ale voleiului din România, Daria-Maria Ocenic (14 ani, 1,82 m), va juca pentru campioana României.

Daria-Maria Ocenic, care evoluează pe poziția centru, s-a născut la Sibiu și a început voleiul la clubul ACS Champions Sibiu, club căruia îi mulțumim pentru formarea tinerei voleibaliste și pentru facilitarea transferului ei la campioana României.

Daria Ocenic se va pregăti cu echipa de senioare și va juca și pentru noua echipă de cadete a clubului nostru. Îi dorim Dariei Ocenic să calce rapid pe urmele concitadinei sale Iarina Axinte, titulară în naționala României, iar alături de Volei Alba Blaj să se dezvolte pe plan profesional, să ajungă o voleibalistă de top și să obțină cât mai multe succese în tricoul echipei noastre!” au transmis reprezentanții clubului pe pagina de Facebook.

Alte știri sport din Sibiu

Lasă un răspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *

Back to top button