FOTBAL

Hermannstadt, meci cu Progresul Pecica în Cupa României

Meciurile din a doua etapă în cele 4 grupe ale Cupei României, ediția 2023-2024, sunt programate în perioada 31 octombrie – 3 noiembrie. Federația Română de fotbal a anunțat programul meciurilor, scrie Mediafax.

Iată programul jocurilor:

GRUPA A
• Corvinul 1921 Hunedoara – Sepsi OSK (31 octombrie, 15:00)
• Chindia Târgoviște – ACS Petrolul 52 (31 octombrie, 18:00)
• Progresul Pecica – Hermannstadt (1 noiembrie, 14:00)

Corvinul Hunedoara 1 1 0 0 2-0 3p
ACS Petrolul 52 1 1 0 0 2-1 3p
Sepsi OSK 1 0 1 0 1-1 1p
Hermannstadt 1 0 1 0 1-1 1p
Progresul Pecica 1 0 0 1 1-2 0p
Chindia Târgoviște 1 0 0 1 0-2 0p

GRUPA B
• CSA Steaua – FC Rapid 1923 (1 noiembrie, 21:00)
• CSM Alexandria – FC Botoșani (2 noiembrie, 14:00)
• Universitatea Cluj – CFR Cluj (2 noiembrie, 20:30)

CFR Cluj 1 1 0 0 3-1 3p
FC Rapid 1923 1 1 0 0 3-1 3p
Universitatea Cluj 1 1 0 0 3-1 3p
AFC Botoșani 1 0 0 1 1-3 0p
CSA Steaua 1 0 0 1 1-3 0p
CSM Alexandria 1 0 0 1 1-3 0p

GRUPA C
• Oțelul Galați – FCSB (31 octombrie, 21:00)
• SCM Zalău – FCU Craiova 1948 (1 noiembrie)
• FC Bihor Oradea – Dinamo (3 noiembrie, 20:30)

Oțelul Galați 1 1 0 0 4-1 3p
FCSB 1 1 0 0 2-0 3p
FCU Craiova 1948 1 0 1 0 1-1 1p
Dinamo 1 0 1 0 1-1 1p
FC Bihor Oradea 1 0 0 1 0-2 0p
SCM Zalău 1 0 0 1 1-4 0p

GRUPA D
• CS Tunari – FC Voluntari (1 noiembrie, 15:00)
• UTA Arad – Universitatea Craiova (1 noiembrie, 18:00)
• Gloria Buzău – Farul Constanța (2 noiembrie, 17:30)

FC Voluntari 1 1 0 0 2-0 3p
UTA Arad 1 1 0 0 2-1 3p
Universitatea Craiova 1 0 1 0 1-1 1p
CS Tunari 1 0 1 0 1-1 1p
Gloria Buzău 1 0 0 1 1-2 0p
Farul Constanța 1 0 0 1 0-2 0p

Ultima etapă din faza grupelor va avea loc la mijlocul săptămânii 4-10 decembrie 2023.

Primele două echipe clasate în fiecare grupă în parte se califică în faza sferturilor de finală urmând a disputa următoarele meciuri conform schemei de mai jos, cu mențiunea că echipele câștigătoare ale grupelor vor disputa meciurile pe teren propriu.

De asemenea, în semifinale, câștigătoarele sferturilor de finală 1 și 3 vor fi gazde.

Sferturi de finală
Meciul 1: 1A – 2B
Meciul 2: 1C – 2D
Meciul 3: 1D – 2C
Meciul 4: 1B – 2A

Semifinale
Câștigătoare meci 1 – câștigătoare meci 2
Câștigătoare meci 3 – câștigătoare meci 4

Alte știri sport din Sibiu

Lasă un răspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *

Back to top button