HANDBALULTIMELE ȘTIRI

Măgura Cisnădie, calificare fără emoții în turul 2 al Cupei României

Echipa feminină de handbal Măgura Cisnădie a trecut cu ușurință de Liceul Teoretic Liviu Rebreanu Turda, scor 35-25, în primul tur al Cupei României.

Măgura a început meciul bine și s-a desprins în primul sfert, conducând cu 8-4. La pauză, diferența era de 6 goluri, iar în repriza secundă cisnădienii au continuat să domine.

Marina Rajcic a fost cea mai bună jucătoare a meciului, cu 12 intervenții.

În turul 2, Măgura va juca cu câștigătoarea meciului dintre CS Minaur Baia Mare și CS Măgura 2007.

În meciul de la Turda, antrenorul Alexandru Weber a decis să le menajeze pe două dintre titularele echipei, Caliskan și Kepic.

Măgura va reveni în campionat pe 14 ianuarie, când va juca la Brașov cu Corona. Pe 17 ianuarie, cisnădienii vor primi vizita Rapidului București.

Măgura a pierdut-o în această iarnă pe Batinovic, care s-a accidentat la Campionatul Mondial și a fost operată de ligamente.