BASCHETULTIMELE ȘTIRI

CSU Andu Sibiu, victorie cu CN Aurel Vlaicu București

Echipa de juniori CSU Andu Sibiu U18  a obținut o victorie concludentă în etapa a noua a grupei naționale, învingând Colegiul Național Aurel Vlaicu București cu scorul de 80-62. Baschetbaliștii sibieni au dominat meciul de la început, controlând ritmul jocului și câștigând toate cele patru sferturi.

Deși nu au avut o zi perfectă la aruncările de la distanță, juniorii sibieni au reușit să mențină o diferență constantă de 10-14 puncte pe parcursul meciului. Meciul s-a încheiat cu două dunk-uri spectaculoase, demonstrând superioritatea echipei noastre.

Principalii marcatori ai echipei au fost:

  • Elias Drăgan – 23 puncte
  • Raul Mitrache – 13 puncte
  • Tudor Popa – 9 puncte
  • Petro Bilous – 9 puncte
  • Rareș Popa – 8 puncte

Etapa viitoare, echipa noastră va primi vizita campionilor de la CSM Petrolul Ploiești. Se anunță un meci dificil, dar juniorii noștri sunt pregătiți să lupte pentru victorie.

Related Articles

Lasă un răspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *

Back to top button