FOTBALULTIMELE ȘTIRI

FC Hermannstadt, trei puncte pierdute pe final la Voluntari

FC Hermannstadt a reușit să obțină un punct prețios în deplasare cu FC Voluntari, luni, după un meci dramatic terminat la egalitate, 1-1.

Paraschiv a deschis scorul pentru FC Hermannstadt în minutul 31, profitând de o eroare în apărarea echipei adverse.

Egalarea a venit în prelungiri, în minutul 90+8, după un penalty controversat acordat de arbitrul Szabolcs Kovacs pentru un fault al lui Găman asupra lui Dumiter. Florea a transformat cu siguranță lovitura de la 11 metri, aducând un punct important echipei sale.

Meciul a fost unul disputat, cu ambele echipe având șanse de a marca. FC Voluntari a dominat posesia mingii, dar FC Hermannstadt a fost mai periculoasă la contraatac.

Un punct important pentru FC Hermannstadt, care se luptă pentru un loc în play-off. Echipa lui Marius Măldărășanu se clasează acum pe locul 7 în clasament, cu 33 de puncte.

FC Voluntari rămâne pe locul 13, cu 26 de puncte. Echipa lui Nicolae Dică a ratat șansa de a se apropia de zona play-off-ului.