FOTBALULTIMELE ȘTIRI

Programul complet al Campionatului European de Fotbal 2024

Grupele EURO 2024 au fost stabilite la Hamburg. Programul complet al turneului final este deja stabilit, cu meciul de deschidere Germania – Scoția programat pe 14 iunie, de la ora 22:00, la Munchen, și cu finala pe 14 iulie, la Berlin.

Programul fazei grupelor EURO 2024

14 iunie

  • 1. Germania vs Scoția (Munchen), ora 22:00

15 iunie

  • 2. Ungaria vs Elveția (Koln), ora 16:00
  • 3. Spania vs Croația (Berlin), ora 19:00
  • 4. Italia vs Albania (Dortmund), ora 22:00

16 iunie

  • 5. Polonia / Țara Galilor / Finlanda / Estonia vs Olanda (Hamburg), ora 16:00
  • 6. Slovenia vs Danemarca (Stuttgart), ora 19:00
  • 7. Serbia vs Anglia (Gelsenkirchen), ora 22:00

17 iunie

  • 8. România vs Israel / Bosnia / Ucraina / Islanda (Munchen) ora 16:00
  • 9. Belgia vs Slovacia (Frankfurt), ora 19:00
  • 10. Austria vs Franța (Dusseldorf), ora 22:00

18 iunie

  • 11. Turcia vs Georgia / Grecia / Kazahstan / Luxemburg (Dortmund), ora 19:00
  • 12. Portugalia vs Cehia (Leipzig), ora 22:00

19 iunie

  • 13. Croația vs Albania (Hamburg), ora 16:00
  • 14. Germania vs Ungaria (Stuttgart), ora 19:00
  • 15. Scoția vs Elveția (Koln), ora 22:00

20 iunie

  • 16. Slovenia vs Serbia (Munchen), ora 16:00
  • 17. Danemarca vs Anglia (Frankfurt), ora 19:00
  • 18. Spania vs Italia (Gelsenkirchen), ora 22:00

21 iunie

  • 19. Slovacia vs Israel / Bosnia / Ucraina / Islanda (Dssseldorf), ora 16:00
  • 20. Polonia/ Țara Galilor/Finlanda / Estonia vs Austria (Berlin), ora 19:00
  • 21. Olanda vs Franța (Leipzig), ora 22:00

22 iunie

  • 22. Georgia / Grecia / Kazahstan / Luxemburg vs Cehia (Hamburg), ora 16:00
  • 23. Turcia vs Portugalia (Dortmund), ora 19:00
  • 24. Belgia vs România (Koln), ora 22:00

23 iunie

  • 25. Elveția vs Germania (Frankfurt), ora 22:00
  • 26. Scoția vs Ungaria (Stuttgart), ora 22:00

24 iunie

  • 27. Croația vs Italia (Leipzig), ora 22:00
  • 28. Albania vs Spania (Dusseldorf), ora 22:00

25 iunie

  • 29. Olanda vs Austria (Berlin), ora 19:00
  • 30. Franța vs Polonia/ Țara Galilor/Finlanda / Estonia (Dortmund), ora 19:00
  • 31. Anglia vs Slovenia (Koln), ora 22:00
  • 32. Danemarca vs Serbia (Munchen), ora 22:00

26 iunie

  • 33. Slovacia vs România (Frankfurt), ora 19:00
  • 34. Israel / Bosnia / Ucraina / Islanda vs Belgia (Stuttgart), ora 19:00
  • 35. Cehia vs Turcia (Hamburg), ora 22:00
  • 36. Georgia / Grecia / Kazahstan / Luxemburg vs Portugalia (Gelsenkirchen), ora 22:00

Related Articles

Lasă un răspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *

Back to top button