BASCHETULTIMELE ȘTIRI

Baschetbaliștii lui Nikola Pavlovic au pierdut cu liderul Petrolul Ploiești. Urmează duelul cu U BT Cluj-Napoca

Echipa U18 a CSU Sibiu a cedat astăzi în fața liderului CSM Petrolul Ploiești, scorul final fiind 71-83.

Băieții noștri au ținut piept cu succes echipei ploieștene în prima jumătate a meciului, scorul la pauză fiind 40-42. Cu toate acestea, micile greșeli din sfertul al treilea, ratarea unor libere importante și o apărare mai slabă la Codruț Dinu (autor a 28 de puncte) au făcut diferența în cele din urmă.

Chiar dacă nu au reușit să obțină victoria, elevii lui Nikola Pavlovic au demonstrat un baschet de calitate și au luptat cu ardoare pe tot parcursul meciului.