FOTBALULTIMELE ȘTIRI

FC Hermannstadt pierde la limită meciul cu Dinamo București

Dinamo București a obținut o victorie importantă marți, învingând FC Hermannstadt cu 1-0 pe teren propriu, în cadrul etapei a 28-a din Superliga.

Golul victoriei a fost marcat de Goncalo Gregorio în minutul 25, după o pasă excelentă a lui Pavicic. A fost al șaselea gol al lui Gregorio în acest sezon.

Sibienii au preluat controlul jocului după primirea golului și au ratat o șansă importantă pe finalul primei reprize, când Gabi Iancu a trimis un capăt peste poartă.

Bejan a încercat și el o lovitură de cap în minutul 53, dar Golubovic a salvat din nou poarta lui Dinamo.

Dinamoviștii au reușit să păstreze avantajul până la final și au obținut a treia victorie din ultimele patru meciuri.

Acest rezultat le permite să urce pe locul 15 în clasament, cu 25 de puncte. Hermannstadt rămâne pe locul 6, cu 37 de puncte.