Warning: The use statement with non-compound name 'AllowDynamicProperties' has no effect in /home/sportins/domains/sportinsibiu.ro/public_html/wp-content/plugins/wp-user-frontend/wpuf.php on line 37

Warning: The use statement with non-compound name 'AllowDynamicProperties' has no effect in /home/sportins/domains/sportinsibiu.ro/public_html/wp-content/plugins/wp-user-frontend/Lib/invisible_recaptcha.php on line 20
Semifinalele Cupei României. Oțelul, U Cluj, Corvinul și Voluntari luptă pentru un loc în finală! – Sport în Sibiu
FOTBALULTIMELE ȘTIRI

Miercuri, 17 aprilie 2024, sunt programate două partide din semifinalele Cupei României. Corvinul joacă acasă cu FC Voluntari, iar U Cluj primește vizita lui Dorinel Munteanu și a echipei sale, Oțelul Galați.

Oțelul Galați a obținut o victorie dramatică în fața Universității Craiova, scor 1-0, după prelungiri, și s-a calificat în semifinalele Cupei României Betano. Golul victorios a fost marcat de Lameira în minutul 114.

Universitatea Cluj a reușit să treacă de FC Hermannstadt, scor 1-0, grație golului marcat de Anselmo în prelungiri. Clujenii au jucat din nou în finala Cupei anul trecut, pierzând în fața Sepsi OSK.

Celelalte două echipe calificate în semifinale sunt:

• Corvinul Hunedoara: a obținut o victorie surprinzătoare cu 4-0 în fața CFR Cluj.
  • FC Voluntari: a câștigat la lovituri de departajare (4-2) meciul cu FCU Craiova 1948.