BASCHETULTIMELE ȘTIRI

Nandor Kuti a lăsat-o pe CSU Sibiu pentru Dinamo București

Transferat în vara trecută la Sibiu, după 9 sezoane petrecute la U-BT Cluj Napoca, Nandor Kuti a fost unul dintre sportivii români de bază în angrenajul echipei noastre, in sezonul 2023/2024!

Acum a decis să aleagă o altă provocare iar nouă nu ne rămâne decât să-i mulțumim pentru tot ceea ce a oferit echipei noastre în teren, de-a lungul sezonului!

“Mulțumesc mult familiei CSU Sibiu pentru ca m-a primit cu bratele deschise si ca m-a ajutat sa ma acomodez foarte repede. Consider ca nu am reusit sa ajungem la potentialul nostru maxim ca si echipa dar va pot spune ca toti cei din club implicati au dat maximul cat s a putut pentru a avea rezultatele pe care le am avut. Multumesc suporterilor care au fost aproape de echipa si ne au sustinut indiferent de rezultate, au fost fabulosi pe toata durata sezonului. As vrea sa va urez mult succes in continuare! Mulțumesc Sibiu! Mulțumesc CSU!”, a transmis, Kuti, transmite clubul sibian pe Facebook.

Alte știri sport din Sibiu

Lasă un răspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *

Back to top button