BASCHETULTIMELE ȘTIRI

Tomas Rinkevicius alături de naționala Lituaniei în lupta pentru Jocurile Olimpice

Antrenorul Tomas Rinkevicius, dublă misiune în vară: ghid pentru echipa noastră și suport pentru Lituania în turneul preolimpic.

”Tomas Rinkevicius, antrenorul echipei noastre, este implicat și în vară în staff-ul tehnic al naționalei Lituaniei, condusă de Kazys Maksvytis. Echipa baltică se pregătește intens pentru debutul în turneul preolimpic, unde va întâlni Mexicul în prima partidă, urmată de confruntarea cu Coasta de Fildeș. În altă grupă a competiției se află gazdele din Puerto Rico, Italia și Bahrain. Mult succes, Tomas și Lituania!” transmite CSU Sibiu.

Alte știri sport din Sibiu

Lasă un răspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *

Back to top button