ALTE SPORTURIULTIMELE ȘTIRI

Fetele de la ACS Champions domină la Campionatul Național U16 de Beachvolley Sibiu Sands

În deschiderea etapei de Campionat Național U16 de Beachvolley la Sibiu Sands, echipele de la clubul nostru au demonstrat un început impresionant. Din cele 8 echipe participante, 7 au trecut de calificări, iar două au ajuns direct în tabloul principal, inclusiv echipa cap de serie Cătălina Vasilescu – Draga Savu.

În calificări, 7 din cele 16 echipe au reprezentat clubul nostru, iar pe tabloul principal au ajuns 4 echipe. Laura Grădinariu – Naomi Stanciu, Sarah Rădulescu – Bărdaș Eliza și Adela Vasilescu – Natalia Cârstea s-au evidențiat prin performanțe excelente, câștigând meciuri decisive și calificându-se în sferturile de finală.

Astăzi, echipele Cătălina Vasilescu – Draga Savu și Adela Vasilescu – Natalia Cârstea sunt determinate să obțină poziții fruntașe în clasamentul competiției. Sarah Rădulescu – Bărdaș Eliza și Laura Grădinariu – Naomi Stanciu continuă competiția cu speranțe mari pentru a avansa.

Alte știri sport din Sibiu

Lasă un răspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *

Back to top button