ULTIMELE ȘTIRI

Taria Nagy a obținut medalia de argint la Mondialul din Mexic

Campionatul Mondial WUKF: Taria Nagy a obținut medalia de argint la Kata Wado Ryu

Astăzi, în cadrul Campionatului Mondial WUKF desfășurat în Monterrey, s-au derulat probele de Kata. Taria Nagy a reușit să cucerească medalia de argint la categoria Kata Wado Ryu junioare 18-20 de ani, după o finală extrem de strânsă.

“În plus, ne bucurăm să anunțăm că o fostă sportivă a clubului nostru, Iulia Ivan, actualmente legitimată la CS Politehnica Cluj Napoca, a obținut medalia de aur.

Mâine, de la ora 8, vor începe categoriile de Kumite individual și echipe, unde vor participa toți cei trei sportivi ai clubului nostru. Le urăm mult succes!” a declarat Dora Hanga pentru SportinSibiu.

Alte știri sport din Sibiu

Lasă un răspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *

Back to top button