BASCHETULTIMELE ȘTIRI

CSU Andu Sibiu U18 a pierdut la Constanța. Urmează ultimul ”test” cu CSM Târgu Jiu

Echipa condusă de Nikola Pavlovic a avut o evoluție modestă în meciul de deplasare de la Constanța, încheiat cu scorul final de 84-58 în favoarea gazdelor de la CSM.

Sibienii au reușit să mențină un baschet corect doar pentru o perioadă scurtă, de aproximativ 7-8 minute, ceea ce s-a dovedit insuficient pentru a rivaliza.

Un run de 16-0 în debutul celui de-al doilea sfert a pus capăt oricărei șanse de revenire, iar echipa noastră a părut că cedează prea ușor în fața adversarului. Chiar și în momentele bune din începutul sfertului al treilea, am căzut repede în aceeași apatie, iar CSM, având o strategie bine pusă la punct, a profitat rapid.

Principalii marcatori ai echipei noastre au fost Mitrache cu 12 puncte, Drăgan cu 10 puncte și Itu cu 9 puncte. Urmează reluarea antrenamentelor pentru pregătirea meciului cu CSM Târgu Jiu din ultima etapă a grupei naționale U18, precum și pentru turneul final de U17.